Fundacja Neuca dla Zdrowia otworzyła przychodnię „Otwarte Drzwi”, w której osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z darmowej pomocy lekarskiej. Przychodnia będzie zlokalizowana przy Miejskim Schronisku dla Bezdomnych, przy ulicy Skłodowskiej – Curie w Toruniu.

Każda potrzebująca osoba bez żadnych formalności i dokumentów będzie mogła skorzystać z porady i pomocy lekarza. Chorym wydawane będą również za darmo podstawowe leki i opatrunki, które przekazane zostały Fundacji przez sponsorów. Przychodnia będzie czynna w sobotę raz w każdym miesiącu od godz. 10.00 do godz. 15.00. Pomocy udzielać będą studenci medycyny, nad którymi nadzór sprawować będzie wykwalifikowany lekarz.

– Fundacja działa na rzecz zdrowia. Przychodnia powstaje dlatego, bo pragniemy zmniejszać nierówność w dostępie do opieki medycznej. Nie chcemy, by brak pieniędzy był przeszkodą w leczeniu – tłumaczy Bogusława Golus Jankowska z zarządu Fundacji Neuca dla Zdrowia.

Utworzenie przychodni jest możliwe dzięki współpracy z Wydziałem Zdrowia UMT.

– Takie międzysektorowe połączenie sił zawsze przynosi lepszy efekt. Z doświadczenia wiemy, że najwięcej pacjentów z pomocy przychodni korzysta jesienią i zimą, mamy wiec czas na to, by się dobrze do tego okresu przygotować – mówi Beata Korzeniewska, prezes Fundacji Neuca dla Zdrowia.

Swoją pomoc w formie wolontariatu zadeklarowali już członkowie Rady Seniora UMT.

To już druga tego typu inicjatywa Fundacji w województwie. Pierwsza przychodnia działała od 2016 r. w Bydgoszczy przy al. Ossolińskich i udzieliła pomocy blisko 200 pacjentom.

Według statystyk, w Toruniu w skali roku przebywa około 400-500 bezdomnych. Liczba ta nie jest stała i zmienia się w zależności od pory roku.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ