W I kwartale biotechnologiczna Selvita zanotowała wyraźny wzrost wyników we wszystkich segmentach biznesu (innowacje, usługi, bioinformatyka) w porównaniu z I kwartałem 2016 r.

Grupa zarobiła na czysto 5,4 mln zł wobec 2,5 mln zł straty rok wcześniej. Przychody z działalności operacyjnej wzrosły o blisko 100 proc., do 26,8 mln zł. Inwestorzy giełdowi pozytywnie zareagowali na informacje i po akcje krakowskiej spółki podrożały o 5,1 proc., do 59,66 zł.

Przypomnijmy, że w marcu br. Selvita znalazła się w grupie 140 najciekawszych przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

– Wejście w skład indeksu sWIG80 jest dla nas dużym wyróżnieniem i swego rodzaju nagrodą. W praktyce oznacza, że Selvita znalazła się w grupie 140 najciekawszych przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej giełdzie. Stanowi to dla nas dużą nobilitację i pokazuje, że wraz ze wzrostem skali biznesu umacniamy również swoją pozycję na rynku kapitałowym – mówi Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, główny akcjonariusz i prezes zarządu Selvity.

Selvita S.A. jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. przeniosła się na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W ciągu 12 miesięcy notowania spółki wzrosły o prawie 70 proc., a jej kapitalizacja wynosi obecnie 470 mln zł.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ