Centrum Zdrowia Psychicznego przy Centrum Medycznym HCP otwarto 13 czerwca br. w Poznaniu. Koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 41 mln zł.

Środki na stworzenie i uruchomienie placówki pozyskano m.in. z unijnego projektu JESSICA, z kredytów oraz z dotacji wielkopolskiego samorządu. Na Centrum składa się siedem oddziałów stacjonarnych z ponad 200 łóżkami, dwa oddziały ambulatoryjne i zespół poradni.

Placówka mieści się na ok. 10 tys. mkw. Część pomieszczeń zlokalizowanych jest w zaadaptowanych obiektach, część wybudowano zaś od nowa. Z leczenia w nowym szpitalu będzie mogło skorzystać ok. 5 tys. pacjentów rocznie. Otwarcie nowej placówki wiąże się z koniecznością zatrudnienia ok. 200 osób.

Centrum Zdrowia Psychicznego rozpocznie realizację świadczenia opieki zdrowotnej od sierpnia br. Obecnie trwa kontraktowanie usług z Narodowym Funduszem Zdrowia.

– Ze ofertą wpiszemy się w potrzeby Poznania i uzupełnimy potrzeby regionu. Do tej pory znaczna część pacjentów z Poznania musiała jechać do placówek w Gnieźnie, Kościanie, Międzychodzie lub Wałczu. Teraz chory bez problemu zostanie przyjęty blisko miejsca zamieszkania – mówi prezes zarządu CM HCP Lesław Lenartowicz.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ