Firma Nestmedic, twórca telemedycznego systemu Pregnabit do badania dobrostanu płodu, zadebiutowała na giełdzie Newconnect. Firma pozyskała od inwestorów 8,4 mln zł, które umożliwią kontynuację prac badawczo-rozwojowych i ekspansję zagraniczną.

Pieniądze zostaną przeznaczone na sprzedaż i marketing systemu w Polsce, ekspansję zagraniczną, badania i rozwój oraz na funkcjonowanie medycznego centrum telemonitoringu. Część środków zostanie wykorzystane na wkład własny do dotacji.

Sprzedaż urządzenia Pregnabit rozpocznie się we wrześniu. Nestmedic kończy etap beta-testów, który trwał od początku roku i pozwolił na zebranie opinii od ciężarnych oraz lekarzy i położnych.

Firma tworzy obecnie sieć przedstawicieli handlowych na terenie kraju oraz prowadzi rozmowy z dystrybutorami za granicą. Zakończył się projekt GoGlobal, w ramach którego wraz z Instytutem Fraunhofer przeprowadzone zostały analizy rynku niemieckiego.

– Rozpoznajemy wiele rynków, analizując ich potencjał. Nestmedic z założenia jest spółką o zasięgu globalnym, dlatego już teraz szukamy optymalnej dla naszej firmy drogi ekspansji na rynki zagraniczne – mówi Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Red. (źródło: parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

1 KOMENTARZ

  1. Taka aplikacja medyczna sporo by faktycznie ułatwiła kobietom będącym w ciąży. Ze względu na stan zdrowia wizyty lekarskie są dla nich przecież wyjątkowo męczące i stresujące, co jest nie bez znaczenia dla płodu. Dlatego też mam nadzieję, że analiza rynku przyniesie wartościowe wnioski, które przełożą się na powstanie funkcjonalnego oprogramowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ