Szpitalny Oddział Ratunkowy, blok operacyjny, nowoczesna diagnostyka obrazowa i pracownia endoskopowa, a także lądowisko dla helikopterów na dachu budynku – to inwestycje w szpitalu RCZ w Lubinie, który pacjentów przyjmie z początkiem lipca.

Na wyposażenie medyczne wydano 3 mln zł, zaś koszt całej inwestycji w nowy budynek wraz z zaplanowanym remontem starej części szpitala przekracza 35 mln zł. Całość tej kwoty pokrywa Grupa EMC Szpitale, do której od 2014 r. należy lubiński szpital.

– Realizujemy misję EMC jaką jest ponadstandardowa opieka oferowana naszym pacjentom. Przykład lubińskiego szpitala to dla nas dowód, że racjonalne zarządzanie połączone z inwestowaniem w infrastrukturę przynosi wiele pozytywnych efektów w ochronie zdrowia – mówi Rafał Szmuc, prezes Grupy EMC Szpitale.

W nowym skrzydle na pacjentów czekają warunki na światowym poziomie – informuje inwestor. SOR został podzielony na obszary segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć. Wydzielono też obszar resuscytacyjno-zabiegowy, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej, obserwacji i konsultacyjny. Zlokalizowane na dachu budynku lądowisko dla helikopterów ma powierzchnię 750 mkw.

Całość kompleksu zawiera również nowocześnie wyposażony blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi oraz pracownie endoskopii i diagnostyki obrazowej z TK, RTG i USG. Jak zapowiada właściciel szpitala, to nie koniec modernizacji placówki. W starej części lecznicy rozpocznie się wkrótce budowa traktu porodowego, a w dalszej kolejności remont przejdą oddziały szpitalne.

Ted. (źródło: EMC)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ