0,22 zł za akcję otrzymają akcjonariusze Master Pharm S.A., producenta suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych. O podziale zysku za 2016 r. zdecydowało ZWZ, zwołane na 19 czerwca br.

Akcjonariuszom Spółki przypadnie 4,73 mln zł, czyli 96 proc. zeszłorocznego wyniku netto Master Pharm S.A., wynoszącego ponad 4,91 mln zł. Pozostała część zysku zasili kapitał rezerwowy.

Dywidendą objętych jest 21.500.000 szt. akcji Master Pharm S.A. Na jeden walor z tytułu wypłaty dywidendy przypada kwota 0,22 zł. Stopa dywidendy wynosi 3,63 proc. (wg. kursu zamknięcia z dnia podjęcia uchwały).

– Chcemy regularnie dzielić się zyskiem z inwestorami, którzy nam zaufali. Rekomendację i decyzję o dywidendzie uzależniamy od kondycji ekonomicznej Grupy, która obecnie jest bardzo dobra. Działamy na rosnącym rynku, odnotowujemy satysfakcjonujące poziomy rentowności i zakładamy kontynuację tych tendencji w przyszłości – skomentował Jacek Franasik, Prezes Zarządu Master Pharm S.A.

Dzień dywidendy wyznaczono na 26 czerwca, natomiast dzień wypłaty na 10 lipca 2017 r.

Grupa Master Pharm

Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej. Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ