Notowana na giełdzie NewConnect w Warszawie spółka MedApp otrzymała certyfikat CE umożliwiający sprzedaż jej telemedycznego systemu Carna Life w Unii Europejskiej.

System Carna Life składa się z trzech wersji. Pierwsza z nich jest darmowa i umożliwia przechowywanie w chmurze internetowej wyników badań i przesyłanie ich do lekarza. Druga jest kierowana do lekarzy, którzy będą mogli odbierać wyniki przesłane przez pacjenta. Dzięki trzeciej możliwa będzie obsługa całego szpitala i niemal nieograniczonej liczby pacjentów.

– Certyfikat CE potwierdza, że jesteśmy gotowi do komercyjnego wejścia z naszymi produktami na dynamicznie rosnący rynek aplikacji mobiln w ochronie zdrowia – mHealth w Unii Europejskiej. Opierając się na prowadzonych wcześniej rozmowach z prywatnymi polskimi przychodniami, spodziewamy się uzyskać pierwsze przychody jeszcze w 2017 r. – mówi Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

MedApp to innowacyjny start-up technologiczny, działający na rynku mobilnych rozwiązań dla medycyny. Powstał w 2014 r. w wyniku oddzielenia dotychczasowego działu medycznego od prac wykonywanych w FunApp, tworzącej także aplikacje i gry mobilne.

Obecnie MedApp jest w trakcie fuzji z Yellow Hat, spółką notowaną na rynku NewConnect,. Strategicznym kierunkiem rozwoju obu podmiotów – po połączeniu operujących pod firmą MedApp S.A. – będzie zwiększanie specjalizacji w obszarze innowacyjnych rozwiązań mobilnych dla branży medycznej.

Akcje spółki MedApp od początku roku podrożały blisko 670 proc. Kapitalizacja firmy wynosi 150 mln zł.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ