Do sieci szpitali zakwalifikowano 593 lecznice. Kryteria kwalifikacyjne spełniało 565 placówek, jednak dyrektorzy oddziałów NFZ, po pozytywnej opinii ministra zdrowia, zadecydowali o dołączeniu do sieci kolejnych 28 szpitali, które są szczególnie ważne w danym regionie.

W sieci znalazło się ok. 95 proc. łóżek szpitalnych. Do tych placówek trafi ok. 93 proc. z 33 mld zł, jakie NFZ przeznacza na lecznictwo szpitalne. Poza siecią znalazły się przede wszystkim małe podmioty oraz placówki jednoprofilowe.

Dyrektorzy szpitali, którym nie udało się zakwalifikować, mogą odwołać się od tej decyzji w ciągu 7 dni od publikacji wykazu. Jeśli odwołanie nie przyniesie skutku, nie mogą liczyć na otrzymanie ryczałtu i muszą czekać na ogłoszenie konkursów świadczeń.

Sprawdź, które szpitale weszły do sieci: siecszpitali.mz.gov.pl

1 KOMENTARZ

  1. Samej idei na powołanie sieci szpitali nie sposób nie ocenić inaczej niż pozytywnie. Oby sieć sukcesywnie rozrastała się, a wszystko funkcjonowało sprawnie. Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo przydatne jest funkcjonalne oprogramowanie (np. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna), które pozwoliłoby odpowiednio integrować i koordynować działania placówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ