Nestmedic podpisała list intencyjny z firmą medyczną Medicover – liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółki przeprowadzą program pilotażowy, w ramach którego Nestmedic zapewni zakwalifikowanym do badań pacjentkom wybranych placówek medycznych należących do grupy Medicover usługę telemedyczną bazującą na systemie Pregnabit.

Telemedyczny system Pregnabit służy do badania akcji serca płodu oraz tętna matki z wykorzystaniem medycznego centrum telemonitoringu. Po pomyślnym przeprowadzeniu pilotażu celem współpracujących firm będzie wdrożenie mobilnego systemu teleKTG Pregnabit w placówkach Medicover. Wśród klientów w Polsce Medicover ma ponad 8,5 tys. firm i ponad 660 tys. pacjentów indywidualnych.

– Fakt, iż firma Medicover wybrała system Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu i zamierza udostępnić go ciężarnym, potwierdza, że nasze rozwiązanie spełnia oczekiwania nie tylko pacjentek, ale i zarządzających placówkami medycznymi, którzy chcą oferować swoim klientom najwyższą jakość usług. Cieszymy się, że już niedługo ciężarne pozostające pod opieką lekarzy grupy Medicover będą mogły przeprowadzić badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, korzystając jednocześnie z analitycznego wsparcia specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Medicover to druga sieć placówek medycznych, która będzie współpracować z Nestmedic. Podobna współpraca prowadzona będzie z grupą Blue Medica, a także z niemieckim centrum telemedycznym Zentrum für Telemedizin w Bad Kissingen.

Nestmedic to firma działająca na rynku telemedycznym oraz prywatnej służby zdrowia. Powstała w celu stworzenia i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego monitoringu dobrostanu płodu. Jednym z rutynowo wykonywanych badań w ostatnich tygodniach ciąży jest kardiotokografia. Flagowym produktem spółki jest Pregnabit, umożliwiający wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Red. (źródło: parkiet.com, Nestmedic)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ