UOKiK wydał decyzje, w których zgodził się na przeprowadzenie kilku koncentracji. Dotyczą one m.in. przedsiębiorców zajmujących się farmakologią i produkcją żywności.

Pierwsza z koncentracji to przejęcie przez Grupę Maspex kontroli nad spółką Sequoia. Pierwszy przedsiębiorca produkuje i sprzedaje takie artykuły spożywcze, jak soki, napoje, makarony oraz suplementy diety. Sequoia produkuje i sprzedaje suplementy diety, preparaty z witaminami oraz produkty do pielęgnacji oczu i wspomagające odchudzanie.

Zgoda dotyczy także przejęcia przez BRL Center – Polska grupy przedsiębiorców kontrolowanych przez spółkę NOVA. BRL należy do środkowoeuropejskiej grupy inwestycyjnej Penta i zajmuje się sprzedażą wyrobów farmaceutycznych. Jest właścicielem sieci aptek zlokalizowanych na terenie 16 województw.

W skład grupy spółek NOVA wchodzą: Apteka „Pod Wagą” z Kępna, Suplemed z Kobylej Góry, Many Farm z Kobylej Góry, Elite Pharm z Ostrzeszowa i Apteka pod Koroną Krotoszyn z Krotoszyna. Prowadzą one 20 aptek zlokalizowanych w województwach wielkopolskim i dolnośląskim.

Red. (źródło: UOKiK)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ