Wiodąca w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firma Merck ogłosiła podjęcie współpracy z firmą Angiex, Inc. z Cambridge w stanie Massachusetts w USA. Porozumienie obejmie wsparcie możliwości firmy biotechnologicznej typu startup w zakresie przyspieszenia gotowości klinicznej jej wiodącego leku onkologicznego opartego na przeciwciałach.

Firma Angiex opracowuje terapię koniugatem przeciwciał (ADC) na nowotwory ukierunkowane naczyniowo TM4SF1. Współpraca jest pierwszym projektem, którego podejmuje się nowe centrum biorozwoju firmy Merck w stanie Massachusetts, w USA. Firma Merck udostępni partnerowi narzędzia tworzenia procesów typu end-to-end, programy edukacyjne oraz szkolenia wspierające dążenia firmy.

– Nasi partnerzy korzystają z doświadczenia i wiedzy w zakresie tworzenia procesów produkcji GMP na potrzeby wczesnych klinicznych programów tworzenia leków. Dzięki podejściu end-to-end Merck umożliwia i przyspiesza skalowanie i transfer technologii przez takie firmy, jak Angiex – mówi Udit Batra zasiadający w zarządzie firmy Merck oraz główny dyrektor wykonawczy firmy Life Science.

Centrum BioReliance End-to-End Solutions firmy Merck dostarcza produkty i usługi umożliwiające firmom biofarmaceutycznym szybsze postępy w tworzeniu nowych, potencjalnych form leczenia od laboratorium, przez badania kliniczne aż po komercjalizację leków. Pakiet pod klucz obejmuje tworzenie procesów, produkcję cGMP, projektowanie ośrodków, wyposażenie na potrzeby produkcji pilotażowej, szkolenia z zakresu procesów i korzystania z urządzeń, transfer technologii, kwalifikacje w zakresie obsługi urządzeń oraz przygotowanie do komercjalizacji.

Angiex została założona przez światowej klasy naukowców w celu opracowywania ukierunkowanych naczyniowo biofarmaceutyków. Firma skupia się na podstawowych aspektach biologii śródbłonka z naciskiem na angiogenezę. Jej wiodącym produktem jest terapia koniugatem przeciwciał na raka. Firma Angiex współdziała z LabCentral w Cambridge w stanie Massachusetts.

Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną działającą w sektorach ochrony zdrowia, life science i zaawansowanych technologii. Ok. 50 tys. pracowników zajmuje się rozwijaniem technologii podnoszących jakość życia – od terapii biofarmaceutycznych przeciw nowotworom lub stwardnieniu rozsianemu, przez najnowocześniejsze systemy znajdujące zastosowanie w badaniach naukowych i produkcji, po ciekłe kryształy do smartfonów i telewizorów z ekranami LCD. W 2016 r. firma Merck odnotowała przychód w wysokości 15 mld euro w 66 krajach.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ