Krka zakłada spółkę joint venture w Chinach, w której będzie posiadać większościowy pakiet udziałów. Celem jest rozpoczęcie działalności na tamtejszym rynku i dalszy na nim rozwój – poinformował słoweński producent leków generycznych, notowany na warszawskie GPW.

W lipcu spółka poinformowała, że jest zainteresowana przejęciem podmiotu w Chinach. Jak podała, zidentyfikowała miejscową firmę, która jest zaangażowana w badania farmaceutyczne, posiada znaczną wiedzę na polu regulacyjnym i niewielką produkcję leków. Jej roczne przychody zbliżone są do 10 mln euro. Krka zapowiadała zakończenia negocjacji i finalizację przejęcia z końcem lata.

Słoweńska grupa farmaceutyczna uzyskała w pierwszej połowie 2017 r. sprzedaż na poziomie 655 mln euro, co oznacza wzrost o 8,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk netto ukształtował się na poziomie 91,7 mln euro – wzrost rok do roku o 31 proc. Sprzedaż firmy Krka wyniosła 615 mln euro, przy 83,6 mln euro zysku netto. Znaczną część przychodów grupa przeznacza na modernizację obecnych zakładów produkcyjnych i infrastruktury.

Krka to słoweńska firma farmaceutyczna. W Polsce rozpoczęła działalność w 1974 r. Pierwsze kontakty handlowe odbywały się za pośrednictwem przedstawicielstwa Jugolek, z którym współpracowały wówczas jugosłowiańskie przedsiębiorstwa farmaceutyczne. Początkowo Krka koncentrowała się na współpracy z Centralą Farmaceutyczną Cefarm oraz centralą handlu zagranicznego importującą produkty farmaceutyczne Ciech-Polfa. Wiosną 1993 r., jako stuprocentowy udziałowiec, zarejestrowała przedsiębiorstwo Krka Polska Sp. z o.o. W kwietniu 2012 r. jako spółka akcyjna zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ