W trosce o bezpieczeństwo pracowników, Fabryka Mebli „Forte” S.A., jeden z największych producentów tej branży w Europie, wyposażyła swoje zakłady produkcyjne w automatyczne defibrylatory zewnętrzne – AED. Te małe i proste w obsłudze urządzenia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia ratują ludzkie życie – informuje firma.

We wrześniu bieżącego roku wszystkie cztery fabryki Forte zostały wyposażone w defibrylatory AED. Kilkanaście urządzeń Lifepak CR Plus zostało umieszczonych w specjalnie oznakowanych szafkach z alarmem, na terenie zakładów w Ostrowi Mazowieckiej, Hajnówce, Białymstoku oraz Suwałkach.

– Badania pokazują, że pierwsza pomoc podczas nagłego zatrzymania krążenia, użycie defibrylatora i wykonanie masażu serca, w znacznym stopniu zwiększają szansę na przeżycie. Bezpieczeństwo pracowników było głównym impulsem do wyposażenia Fabryk Mebli „FORTE” S.A. w urządzenia Lifepak – mówi Olga Litwiniuk z Grupy Forte.

Zgodnie z Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015r., podczas nagłego zatrzymania krążenia najważniejsze są pierwsze minuty i podjęte w tym czasie czynności, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Jego ogniwa stanowią: rozpoznanie zatrzymania krążenia, powiadomienie służb medycznych, natychmiastowe podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), szybka defibrylacja.

– Dzięki współpracy z naszą firmą 130 pracowników fabryki odbyło szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi defibrylatorów. Mamy więc pewność, że w razie konieczności będą potrafili udzielić niezbędnej pomocy – wyjaśnia Piotr Kubiszewski z firmy DefiMed-AED, która jest partnerem Physio-Control Polska.

Lifepak CR Plus to zautomatyzowane, proste w obsłudze urządzenie, dzięki któremu można skutecznie udzielić pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Dzięki komendom głosowym oraz czytelnym piktogramom jego obsługa jest intuicyjna. AED powoduje wstrząs elektryczny o odpowiednim poziomie energii, który zatrzymuje nieprawidłową pracę serca i pozwala na wznowienie właściwego rytmu.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ