Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. Sp.k. realizuje projekt dofinansowany z funduszy unijnych, dotyczący wprowadzenia na rynek innowacyjnych usług diagnostyki obrazowej. Wartość projektu wynosi 6.574.074,07 zł.

Wkład Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota 1.972.222,22 zł. Celem projektu jest zaoferowanie najnowocześniejszych usług diagnostycznych poprzez zakup 3-teslowego innowacyjnego rezonansu magnetycznego.

Projekt dotyczy zarówno innowacji procesowej jak i produktowej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i informatycznym oraz dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki w dziedzinie obrazowania wdrożone rozwiązanie jest unikalne na skalę światową.

Zakup skanera MRI pozwolił na wprowadzenie szybkiej i precyzyjnej oceny nawet najmniejszych zmian chorobowych i przyczynił się do wprowadzenia udoskonalonych usług świadczonych dotychczas jak badanie głowy, przysadki mózgowej, oczodołów, piramid kości skroniowej, kanału kręgowego i rdzenia w odcinku, kości i stawów, miednicy mniejszej, jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, zatok pobocznych nosa, twarzoczaszki, szyi, angiografia i wiele innych, w tym specjalistycznych.

Dzięki parametrom urządzenia znacznie poprawiła się jakość diagnostyczna, skuteczność badania nawet przy trudnych warunkach wyjściowych, wynikających ze stanu zdrowia pacjenta (wysokorozdzielcze obrazowanie struktur drobnych, niewrażliwość na artefakty, skanowanie w wielu momentach czasowych i inne). Wśród zupełnych nowości znajdują się następujące usługi: MR wątroby (narzędzie do szybkiej, ilościowej oceny stopnia stłuszczenia i depozytu żelazowego w wątrobie, alternatywa – biopsja) oraz MR prostaty (alternatywa – biopsja).

Helimed posiada 11 pracowni tomografii komputerowej i 6 pracowni rezonansu magnetycznego a także pracownie USG i RTG. Wykonuje rocznie ok. 100 tys. badań. Pracownie spółki znajdują się w ważniejszych miastach województwa śląskiego (Katowice, Żory, Bieruń, Zawiercie, Sosnowiec, Siemianowice, Czeladź, Żywiec) i opolskiego (Opole, Kędzierzyn-Koźle), umiejscowione są w budynkach szpitali.

Red. (źródło:medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ