Zarząd Centrum Medycznego Enel-Med S.A. poinformował o uzgodnieniu 26 września 2017 r. warunków sprzedaży przez spółkę zależną Enel Invest Sp. z o.o. wszystkich posiadanych udziałów w kapitale zakładowym spółki Jovimed Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Sp. z o.o.

Enel Invest ma w Jovimed 1.092 udziałów, stanowiących 65 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Nabył je pod koniec 2015 r. Cena za wszystkie udziały została uzgodniona na łączną kwotę 982.800 zł.

Na skutek sprzedaży udziałów Jovimed przestanie być częścią Grupy Kapitałowej Centrum Medyczne Enel-Med. Jak wyjaśnia firma w komunikacie, transakcja nie oznacza wycofania się przez Grupę Kapitałową Centrum Medyczne Enel-Med z rozwoju segmentu domów opieki długoterminowej, a sprzedaż udziałów jest dokonywana w ramach porządkowania struktury Grupy. Zarząd Enel-Med stwierdza ponadto, iż dostrzega potrzebę inwestowania w opiekę senioralną, a w planach rozwoju brane są pod uwagę również akwizycje.

Jovimed działa w Ksawerowie koło Łodzi od 2012 r. Zajmuje nowo wybudowany obiekt, który składa się z pięciu pawilonów. W domu może zamieszkać 60 pensjonariuszy. Ośrodek obejmuje Dom Seniora Jovimed, który oferuje pobyty stałe i czasowe, pielęgnacyjne pobyty poszpitalne, pobyty z pakietami rehabilitacyjnymi. Oprócz tego funkcjonuje Centrum Rehabilitacji Jovimed, oferujące usługi rehabilitacyjne. W placówce można także skorzystać z konsultacji specjalistów: specjalisty chorób wewnętrznych, rehabilitanta i neurologa.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ