100 mln zł trafi do instytucji naukowych i firm na badania, rozwój oraz wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań wpływających na poprawę zdrowia i jakości życia seniorów z regionu łódzkiego. Program zrealizują wspólnie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz samorząd województwa.

Celem przedsięwzięcia „Łódzkie w dobrym zdrowiu” jest poprawa sytuacji demograficzno-zdrowotnej mieszkańców województwa łódzkiego, poprzez sfinansowanie prac badawczych i wdrożenie w życie innowacyjnych projektów z zakresu profilaktyki zdrowotnej, farmacji, usług medycznych, aktywnego starzenia się.

Projekt skierowany jest do instytucji naukowo-badawczych oraz przedsiębiorstw z całego kraju, ale zaproponowane rozwiązania muszą dotyczyć poprawy sytuacji zdrowotnej i jakości życia osób starszych na terenie regionu. Przeznaczono na ten cel w latach 2017-2027 łącznie 100 mln zł – 50 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego i 50 mln zł z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dofinansowanie będą mogły uzyskać projekty badawczo-rozwojowe z zakresu innowacyjnych leków i wyrobów medycznych, nowoczesnych metod diagnostyki, a także terapii i urządzeń medycznych, czy rehabilitacyjnych. Pierwsze konkursy grantowe mają zostać ogłoszone w przyszłym roku. Beneficjenci będą mieli kilka lat na przeprowadzenie badań, a następnie wdrożenie swoich pomysłów.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ