Centrum Medyczne Stadmedica z Bydgoszczy otrzymało certyfikat poświadczający spełnianie norm zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz certyfikat zatwierdzenia, że placówka spełnia normy zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001:2013. Certyfikat ISO 9001 uzyskało też centrum Medyczne Wisan z miejscowości Skopanie.

ISO 9001 (Quality management systems – Requirements) to międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Do głównych wymagań normy należą m.in.: wprowadzenie nadzoru nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowanie zarządzania zasobami, ustanowienie procesów realizacji wyrobu, dokonywanie systematycznych pomiarów (zadowolenia klienta, wyrobów, procesów).

Centrum Medyczne Stadmedica

System zarządzania jakością Centrum Medycznego Stadmedica obejmuje świadczenie usług medycznych w zakresie opieki specjalistycznej w trybie lecznictwa otwartego i zamkniętego w specjalnościach: chirurgia naczyniowa, chirurgia ogólna, ortopedia, urologia, kardiologia, reumatologia, neurologia, neurochirurgia, laryngologia, ginekologia, chirurgia plastyczna, gastroenterologia, dermatologia, rehabilitacja, proktologia i endokrynologia.

Natomiast system zarządzania bezpieczeństwem informacji obejmuje świadczenie usług medycznych w zakresie opieki specjalistycznej w trybie lecznictwa otwartego i zamkniętego w specjalnościach: chirurgia naczyniowa, chirurgia ogólna, ortopedia, urologia, kardiologia, reumatologia, neurologia, neurochirurgia, laryngologia, ginekologia, chirurgia plastyczna, gastroenterologia, dermatologia, rehabilitacja, proktologia i endokrynologia.

Centrum Medyczne Stadmedica działa od 1987 r., kiedy to utworzone zostały pierwsze gabinety: stomatologiczny i chirurgiczny. W roku 2009 placówka została przeniesiona do nowo wybudowanego obiektu przy ulicy Nakielskiej 327.

Stadmedica oferuje świadczenia w zakresie leczenia szpitalnego. Posiada dwie sale operacyjne i salę zabiegową, gdzie operują specjaliści chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej, ortopedii, laryngologii dziecięcej i dorosłych oraz urologii. W placówce wykonywane są także zabiegi ginekologiczne, okulistyczne, laryngologiczne oraz w zakresie chirurgii plastycznej.

W placówce działają także poradnie specjalistyczne, pracownia endoskopii, gabinet fizjoterapii, gabinet stomatologiczny, oferowana jest diagnostyka USG i RTG

Centrum świadczy usługi zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ ma wartość ponad 1,7 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Od maja 2017 r. placówka współpracuje z siecią laboratoriów Diagnostyka. Oferuje także możliwość umówienia się na konsultację przez Internet.

Centrum Medyczne Wisan

Centrum Medyczne Wisan z miejscowości Skopanie (powiat tarnobrzeski, województwo podkarpackie) uzyskało certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 w zakresie diagnostyki, leczenia, oraz promocji zdrowia.

System ISO 9001 daje korzyści związane z możliwością kontroli nad placówką, a tym samym usprawnia wewnętrzne funkcjonowanie, co wpływa na wzrost skuteczności oraz efektywność działania.

Centrum regularnie bada satysfakcję pacjentów z leczenia oraz dostosowuje się do ich potrzeb i oczekiwań, zapewnia także, że przestrzega praw pacjentów i poszanowania ich godności, oraz starannie prowadzi dokumentację medyczną.

Centrum Medyczne Wisan oferuje ambulatoryjną opiekę zdrowotną, między innymi świadczenia w zakresie medycyny pracy. Działają tutaj także poradnie: kardiologiczna i kardiochirurgiczna, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedyczna, ginekologiczno-położnicza i neurologiczna.

Poradnia chirurgiczna oferuje zabiegi w zakresie medycyny estetycznej i kosmetyki estetycznej. W placówce można wykonać badania EKG, USG oraz spirometryczne.

Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt z Funduszem na rok 2017 ma wartość ponad 250 tys. zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie kardiologii i neurologii oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych (pielęgniarska opieka długoterminowa domowa). Placówka działa przy ulicy Włókniarzy, przy Fabryce Firanek Wisan.

Źródło: medycynaprywatna.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ