7 listopada 2017 r. we Wrocławiu rusza Vratislavia Medica, Szpital im. św. Jana Pawła II. Będzie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków medycznych w Polsce w zakresie szeroko pojętej rehabilitacji, ortopedii i medycyny sportowej.

Vratislavia Medica, Szpital im. św. Jana Pawła II do niedawna funkcjonował jako Wrocławskie Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji. Dotychczasowa siedziba placówki mieściła się przy ulicy Chopina, obecnie została przeniesiona do nowego nowoczesnego budynku.

Oferta szpitala obejmować będzie specjalistyczną opiekę lekarską w zakresie rehabilitacji (między innymi neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej czy ortopedycznej) oraz szeroki wachlarz zabiegów chirurgicznych. Kolejny obszar specjalizacji placówki to medycyna sportowa, która odpowiada na coraz większe zapotrzebowanie wynikające z rosnącej aktywności fizycznej społeczeństwa.

– Podczas otwarcia nowej siedziby Vratislavia Medica zaprezentowane zostanie unikalne wyposażenie, które zostało sprowadzone do Wrocławia po to, aby osiągnąć możliwie jak najwyższą jakość obsługi i leczenia pacjentów. Naszym celem było stworzenie ośrodka na najwyższym światowym poziomie i w jego realizacji nie szliśmy na żadne kompromisy, Szpital ma ogromne możliwości obsługi pacjentów, np. w zakresie rehabilitacji neurologicznej są one na razie daleko większe, niż obecny kontrakt z NFZ. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo potrzeby są ogromne, co widać po odległych terminach na świadczenia medyczne – mówi Stanisław Han, prezes Grupy Hasco, której częścią jest Vratislavia Medica.

Szpital zorganizuje dni otwarte, podczas których  wszyscy chętni będą mogli zapoznać się zarówno z wyposażeniem i ofertą medyczną szpitala, jak i unikalną architekturą samego budynku. Planowane są także bezpłatne porady dla zwiedzających.

Nowa placówka posiada cztery kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11 tys. mkw., dwie sale operacyjne, ponad 150 łóżek szpitalnych, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie kompleksowej fizjoterapii, kriokomorę, a także unikalny basen z przeciwprądem do nauki chodu. Wyposażony jest także w lądowisko dla helikopterów, aptekę z funkcją „Drive”, sklep medyczny, bistro, kaplicę i parking.

Vratislavia Medica pod obecną nazwą funkcjonuje od 2016 r. – wcześniej jako Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej. Spółka powstała w roku 2011 r. w efekcie restrukturyzacji Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala dla Szkół Wyższych im. prof. E. Szczeklika. W 2014 r. spółkę od samorządu miasta Wrocławia kupiło Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ