Merck, wiodąca firma w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych, zawarł porozumienie w zakresie współpracy strategicznej z firmą Samsung BioLogics, obejmującej produkcję biofarmaceutyków i rozwój procesów leków biologicznych.

Współpraca obu fim ma obejmować wytwarzanie biofarmaceutyków i rozwój procesów leków biologicznych. Merck dostarczał będzie rozwiązania pojedynczego zastosowania Mobius, a także linie komórek, nośniki kultur komórek i chromatografię w celu przyspieszenia rozwoju leków biologicznych.

Działania te mają przyspieszyć procesy rozwojowe i produkcję materiałów klinicznych w małych firmach biotechnologicznych typu startup, działających na polu tworzenia nowych leków, dla których firma Samsung BioLogics jest producentem kontraktowym. Zgodnie z umową Merck ma realizować szkolenia z zakresu rozwoju procesów i wsparcia technicznego poza dostarczeniem firmie Samsung BioLogics rozwiązań pojedynczego zastosowania Mobius.

Nowe porozumienie stanowi poszerzenie pierwotnego porozumienia podpisanego w 2014 r., które objęło długoterminową umowę na dostawę przez firmę Merck surowców na potrzeby produkcji biofarmaceutyków.

– Przez podpisanie tej umowy nasza współpraca z firmą Samsung jeszcze się zacieśniła. Doświadczenie firmy Merck w zakresie rozwoju procesów i nasz portfel rozwiązań pojedynczego zastosowania bioprzetwarzania Mobius sprawią, że innowacyjne rozwiązania będą docierać do pacjentów jeszcze szybciej – komentuje Udit Batra, główny dyrektor wykonawczy oddziału Life Science, zasiadający w zarządzie firmy Merck.

Firma Merck jest głównym dostawcą zakładów 30KL i 152KL firmy Samsung BioLogics w Korei. Szkoliła także pracowników Samsung BioLogics w zakresie tworzenia solidnych procesów rozwoju leków biologicznych.

– Współpraca będzie źródłem synergii i zmaksymalizuje nasz potencjał technologiczny – mów dr Tae-Han Kim, prezes i główny dyrektor wykonawczy w firmie Samsung BioLogics.

Portfel urządzeń pojedynczego zastosowania firmy Mobius zapewnia większą elastyczność i ciągłość w skalowalności, tym samym zmniejszając potrzebę szkolenia operatorów. To tylko kilka z wielu powodów, dla których firmy takie, jak Samsung BioLogics tak chętnie wdrażają rozwiązania Merck.

W centrach współpracy M Lab firmy Merck klienci pracują u boku naukowców i inżynierów w środowiskach sprzyjających eksperymentom w celu rozwiązania największych problemów w zakresie bioprodukcji i przyspieszenia rozwoju nowych terapii. Merck ma dziewięć centrów współpracy M Lab na całym świecie, w tym jedno w USA i jedno w Korei.

Producenci na rozwijającym się rynku biofarmaceutycznym przechodzą na rozwiązania typu end-to-end, od rozwoju procesów i skalowania, aż po produkcję na etapach przedklinicznym, klinicznym i komercyjnym. Zmiany te wiążą się z możliwością cięcia kosztów przy jednoczesnym podnoszeniu jakości i zwiększaniu wydajności. Urządzenia i systemy jednorazowego zastosowania zyskują na popularności, ponieważ zapewniają wiele zalet w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań ze stali nierdzewnej. Na przykład urządzenia jednorazowe wiążą się z podniesieniem wskaźników sukcesu partii, zmniejszeniem ryzyka zanieczyszczenia krzyżowego, ograniczeniem zużycia wody i produkcji ścieków oraz skróceniem czasu trwania projektów i zmniejszeniem ich kosztów.

O Samsung BioLogics

Firma Samsung BioLogics to międzynarodowy dostawca pełnego zakresu usług wysokiej jakości kontraktowego rozwijania procesów i produkcji typu cGMP na potrzeby ogólnoświatowej branży biofarmaceutycznej. Nasze zakłady są zaprojektowane zgodnie z potrzebami produkcji monoklonalnej i rekombinacyjnej z zachowaniem jak największej elastyczności. Do usług typu one-stop należy generacja linii komórek, rozwój procesów i metod analitycznych, usługi analizy, produkcja typu cGMP na etapie klinicznym i komercyjnym składników i leków, włączywszy zapewnianie jakości, kontrolę jakości, zgodność ze standardami i wsparcie klientów. 

O Merck

Założona w 1668 r. firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.

Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 000 pracowników firmy zajmuje się opracowywaniem rozwiązań technologicznych zwiększających żywotność i jakość życia – od terapii biofarmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2016 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 15 mld euro w 66 krajach.

Red/ (źródło: Merck)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ