QuintilesIMS ogłosił zmianę swojej nazwy na IQVIA, „firmę wspierającą interesariuszy systemu ochrony zdrowia w znajdowaniu lepszych rozwiązań dla pacjentów, przy wykorzystaniu analityki oraz osiągnięć nauki”.

Rozwiązania IQVIA powstają dzięki IQVIA CORE™, umożliwiającemu ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Łączy on i wykorzystuje największe, usystematyzowane źródło informacji w obszarze ochrony zdrowia, zaawansowaną analitykę, wiodące technologie oraz rozległą wiedzę ekspercką w zakresie obszarów terapeutycznych, rynków geograficznych oraz metod naukowych – czytamy w komunikacie.

CORE ukierunkowuje podejście firmy do human data science, umożliwiając krótsze, bardziej przewidywalne badania kliniczne, innowacyjne sposoby pozyskiwania danych z praktyki klinicznej (real-world evidence) oraz machine learning w celu poprawy opieki nad pacjentem, a także zapewnienia precyzyjnej optymalizacji działań komercyjnych. Właściwa integracja tych elementów – od molekuły aż do wejścia na rynek – umożliwia klientom generowanie wartości, poszerzanie dostępności oraz poprawę wyników zdrowotnych na całym świecie – podaje komunikat.

– Redefiniujemy naszą organizację, wprowadzamy nową nazwę, która jest spójna z naszą wizją wspierania interesariuszy ochrony zdrowia w rozwoju systemu. Nasi klienci odegrali istotną rolę w powstaniu IQVIA. IMS Health oraz Quintiles połączyły się w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy poszukiwali lepszych, szybszych sposobów dostarczania innowacyjnych rozwiązań pacjentom i pełnego wykorzystania osiągnięć w obszarze ochrony zdrowia, które były wypracowywane na przestrzeni wielu lat. Od chwili połączenia włożyliśmy wiele wysiłku w integrację kompetencji z obszaru zaawansowanej analityki, wiodących technologii oraz ekspertyzy terapeutycznej, czego wynikiem jest silna, unikalna oferta. Naszą wizją jest wyprzedzanie nieuchronnych zmian w obszarze ochrony zdrowia – mówi Ari Bousbib, Chairman & CEO w IQVIA.

W Polsce IQVIA jest obecna od ponad 25 lat. W warszawskim biurze zatrudnia obecnie przeszło tysiąc wysoko wykwalifikowanych pracowników, a wśród nich ponad 200 specjalistów z zakresu badań klinicznych, blisko 200 konsultantów i analityków z obszaru ochrony zdrowia oraz ponad 300 architektów i developerów rozwiązań technologicznych. Klientami i partnerami firmy są przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe polskiej farmacji, szpitale i uczelnie, a także instytucje publiczne.

Na świecie IQVIA zatrudnia ok. 55 tys. pracowników w ponad stu krajach. Jest wiodącym, globalnym dostawcą informacji, innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz badań klinicznych, wykorzystującym dane oraz osiągnięcia nauki do wspierania klientów w systemie ochrony zdrowia w poszukiwaniu lepszych rozwiązań dla ich pacjentów. Powstała w rezultacie połączenia IMS Health oraz Quintiles – IQVIA zaoferuje szerszy zakres rozwiązań w zakresie medycyny i farmacji, wykorzystując informacje dotyczące ochrony zdrowia, technologii, analityki i zdolności ludzkich. 

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ