Samorządy w powiecie kaliskim otrzymają dofinansowanie na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych. Pielęgniarki i higienistki szkolne wrócą do Blizanowa, Brzezin, Cekowa–Kolonii, Godziesz Wielkich, Koźminka, Mycielina, Opatówka, Stawiszyna, Szczytnik, Żelazkowa.

Gabinety w szkołach mogą być prowadzone tylko przez podmioty wykonujące działalność leczniczą z zakresu świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej.

Łączna kwota dofinansowania wyniesie 245 tys. zł, a maksymalne dofinansowanie na jeden gabinet to kwota 6700 zł. W całym woj. wielkopolskim o środki na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej zawnioskowały 224 samorządy – na łączna kwotę 4,7 mln zł. Dzięki temu powstaną 994 gabinety profilaktyki zdrowotnej. 

Resort zdrowia zakłada przekazanie 134 mln zł w skali kraju na różne działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej, w tym tzw. dentobusy. Program rządowy przewiduje zakup co najmniej 16 gabinetów stomatologicznych na kółkach, po jednym  na województwo.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ