Konsultacja z farmaceutą ma dopełniać oferowany przez Medicover kompleksowy program opieki zdrowotnej. Od 28 listopada 2017 roku na terenie Centrum Medicover Jerozolimskie w Warszawie rozpoczął działalność bezpłatny punkt konsultacyjny, w którym można zasięgnąć porady farmaceuty. 

Medicover wyjaśnia, że celem nowej usługi jest umożliwienie pacjentowi kontroli nad zaleconą terapią farmakologiczną, aby przebiegała ona bez zakłóceń i przynosiła maksymalne efekty.

Ścisła współpraca lekarzy i farmaceutów to niewątpliwie coś, co wyróżnia nas na rynku usług medycznych – zapewnia Medicover.

W punkcie konsultacyjnym prowadzonym przez wykwalifikowanych farmaceutów można uzyskać informacje o dostępności produktów leczniczych, wskazówki dotyczące stosowania leków i ich przechowywania, indywidualną analizę interakcji lekowych a także porady w zakresie suplementacji i zdrowego stylu życia.

Miejsce to ma zapewniać realizację także innych potrzeb związanych z terapią, w tym naukę obsługi urządzeń medycznych, takich jak inhalatory, nebulizatory, ciśnieniomierze czy glukometry.

Farmaceuci odpowiadają również na wszystkie pytania dotyczące zaordynowanej kuracji.

Medicover prowadzi w całej Polsce ponad 160 centrów medycznych i współpracuje z ponad 1 700 placówkami partnerskimi w całym kraju. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 3000 lekarzy i 1100 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów. W warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi także szpital.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ