Nowe biosensory firmy MediaTek Sensio umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia na smartfonie. Rozwiązanie ułatwia śledzenie m.in. informacji o tętnie, tendencji w ciśnieniu krwi, poziomach obwodowego nasycenia tlenem.

Urządzenie dostępne jest jako zagnieżdżony w smartfonie moduł i umożliwia użytkownikom szybkie sprawdzanie i monitorowanie stanu zdrowia na urządzeniu codziennego użytku – smartfonie.

Dostęp do informacji na temat stanu zdrowia na smartfonie jest ważnym krokiem w stronę poprawy zdrowia na całym świecie. Dzięki naszemu modułowi czujnikowemu MediaTek Sensio i towarzyszącemu oprogramowaniu deweloperzy i producenci urządzeń mają do dyspozycji potężne rozwiązanie monitorowania stanu zdrowia, które przekazuje informacje na temat serca i kondycji w około 60 sekund – mówi dr Yenchi Lee, starszy dyrektor ds. marketingu produktu w oddziale zajmującym się rozwiązaniami bezprzewodowymi w firmie MediaTek.

Pełne rozwiązanie obejmuje oprogramowanie i moduł sprzętowy, zaprojektowane specjalnie w celu zapewniania ważnych danych na temat zdrowia i wyposażone w komponenty optyczne, elektryczne oraz przetwarzające. Kompaktowy urządzenie sprawia, że producenci urządzeń mogą z łatwością zintegrować moduł MediaTek Sensio bezpośrednio we wszystkich typach smartfonów, co jest znaczną zaletą w porównaniu do korzystania z wielu różnych czujników. Korzystając z tego rozwiązania producenci będą mogli także wytworzyć własne aplikacje lub wykorzystać zewnętrzne rozwiązania i dodatki deweloperów.

Model Sensio zapewnia sześć kluczowych danych na temat stanu zdrowia w ok. 60 sekund:

  • tętno – mierzy liczbę uderzeń serca na minutę;
  • zmienność tętna – mierzy zmiany w czasie pomiędzy uderzeniami serca;
  • trendy ciśnienia krwi – dokonuje pomiarów trendów ciśnienia krwi umożliwiając użytkownikom wgląd w dane w dłuższym okresie czasu;
  • obwodowe nasycenie tlenem (SpO2) – mierzy zawartość tlenu we krwi;
  • EKG – mierzy aktywność elektryczną serca w czasie i wyświetla jej wykres;
  • PPG – mierzy różnice w objętości krwi.

MediaTek Incorporated działa na rynku innowacyjnych rozwiązań systems-on-chip (SoC) na urządzenia mobilne, w rozrywce domowej i produktach internetu rzeczy. Na rynku funkcjonuje 1,5 mld połączonych urządzeń firmy.

Red. (źródło: PAP)

 

 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ