30 listopada 2017 r. do sieci domów opieki MEDI-system dołączyła Ostoya w podwarszawskich Starych Babicach. Zakup placówki jest elementem realizacji strategii rozwoju MEDI-system, która zakłada przejmowanie istniejących domów opieki, zlokalizowanych w centrach lub w pobliżu największych polskich miast.

Bardzo się cieszymy ze zrealizowanej transakcji. Dom opieki Ostoya z profesjonalną i zaangażowaną kadrą pielęgniarsko-opiekuńczą, wysokim standardem zakwaterowania i udogodnieniami dla osób starszych, a przede wszystkim podejściem do podopiecznych i ich najbliższych oraz miłą domową atmosferą doskonale wpisuje się w przyjęty w MEDI-system model opieki nad seniorem – mówi Beata Leszczyńska, prezes MEDI-system.

Potwierdzeniem spełniania wymogów opieki senioralnej przez dom opieki Ostoya jest raport Rzecznika Praw Obywatelskich po wizytacji w ramach Krajowego Mechanizmu Prewencji. Kryteria, którymi kieruje się RPO w ocenie ośrodków dla seniorów, obejmują sposób traktowania podopiecznych przez personel, prawo do informacji, własności i ochrony zdrowia, usług opiekuńczych i terapeutycznych, oferty kulturalno-oświatowej, prawa do kontaktu ze światem zewnętrznym, warunków bytowych, dostosowania placówki do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz prawa do praktyk religijnych.

Tworząc dom opieki Ostoya chcieliśmy zapewnić osobom starszym możliwość przedłużenia rekonwalescencji w godnych i komfortowych warunkach. Jednak celem Allenortu – jako firmy medycznej – nie było rozszerzanie działalności w obszarze opieki długoterminowej, ale skupienie się na działalności leczniczej, a dokładnie neuropsychiatrii. Biorąc pod uwagę, że w swoim portfolio  MEDI-system ma także produkty terapeutyczne, nie wykluczona jest dalsza współpraca obu firm – podkreśla Grzegorz Goryszewski, prezes zarządu Allenort Capital Fund.

Dom opieki Ostoya w Starych Babicach, zlokalizowany nieopodal Puszczy Kampinoskiej, zaprojektowany został z myślą o wygodzie osób starszych – łączy profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarsko-opiekuńczą z domową atmosferą.  Oferuje zakwaterowanie w 1,2 i 3-osobowych pokojach z łazienką i indywidualnym systemem przywoławczym, wizyty lekarskie na miejscu, całodzienne wyżywienie dostosowane do diety pacjenta oraz zajęcia uprawniające – grupową terapię zajęciową i psychoedukację. Podopieczni mogą spędzać wspólnie czas w dużych, przestronnych salach wspólnych, które są miejscem spotkań, rozmów i wypoczynku, ale również warsztatów, pokazów filmowych czy występów artystycznych. W ośrodku jest też kaplica, w której odprawiane są msze święte.

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 tys. miejsc w 9 krajach Europy (między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii) i obecnej na trzech kontynentach.

MEDI-system powstał w 2001 r. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje ponad 700 miejsc w ośmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku, które specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ