Angel Care z Wrocławia, pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora, dołączyło do sieci domów opieki MEDI-system. To kolejna inwestycja firmy w ostatnim czasie. Pod koniec listopada 2017 r. MEDI-system kupił dom opieki Ostoya w Starych Babicach pod Warszawą.

W rezultacie ostatnich zakupów firma umacnia swoją pozycję, świadcząc usługi opiekuńcze dla seniorów już w 9 nowoczesnych placówkach w całej Polsce.

To bardzo ważne wydarzenie dla MEDI-system. Angel Care wpisuje się w strategię inwestycyjną naszej firmy, która zakłada tworzenie lub zakup istniejących domów opieki, zlokalizowanych w centrach i w pobliżu największych polskich miast. Włączenie do naszej sieci placówki we Wrocławiu zwiększa dodatkowo nasz potencjał w obszarze opieki długoterminowej na południu Polski, gdzie dotychczas byliśmy obecni tylko w Chorzowie. Zamierzamy podtrzymać wypracowany przez Angel Poland Group wysoki poziom opieki. Mamy ku temu solidne podstawy, łączą nas fundamenty działania domów opieki i klinik międzynarodowej Grupy Orpea – mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system. 

Angel Care to centrum opieki nad osobami starszymi o zróżnicowanych potrzebach. Począwszy od osób samodzielnych, poprzez osoby wymagające doraźnej opieki, jak też osoby wymagające stałego całodobowego nadzoru. Centrum dzieli się na niezależne od siebie części: Mieszkania dla Aktywnych Seniorów, Dom Opieki oraz Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście. Filary centrum to poczucie bezpieczeństwa, troska oraz jakość. Podopieczni Angel Care są otoczeni profesjonalną i kompleksową opieką – w ciepłym i przyjaznym środowisku, w atmosferze wzajemnego szacunku i należytej uwagi, przy zachowaniu najwyższego standardu jakości.

MEDI-system powstał w 2001 r. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Ośrodki MEDI-system działają w województwach: mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona.

Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Pacjentami zajmuje się ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji Orpea, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach Europy (między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii) i obecnej na trzech kontynentach.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ