Spółka Nafis, z grupy American Heart of Poland, wybudowała nowy ośrodek kardiologiczny, przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie w woj. wielkopolskim. Otwarcie nowej placówki przedłuża się z powodu zablokowania inwestycji przez szpital.

Ośrodek od ponad roku stoi gotowy do przyjęcia pacjentów. Nie mógł dotychczas rozpocząć działalności, gdyż dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego nie wyraża zgody by  podłączenie do kanalizacji i wodociągu nowej placówki przechodziło przez teren WSZ.

Ośrodek Nafis ma prowadzić działalność, która nie konkuruje bezpośrednio ze szpitalną, a raczej uzupełni mapę świadczeń medycznych niedostępnych w tym regionie. Do 2016 r. spółka Nafis prowadziła oddział kardiologiczny w ramach szpitala. Dyrekcja szpitala nie chciała jednak kontynuacji współpracy. 

W tej sprawie obradowała Komisja Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Lesznie, podczas której rozpatrywana była propozycja podjęcia uchwały z apelem do dyrekcji WSZ i kierownictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu o odblokowanie inwestycji. Domagali się tego mieszkańcy Leszna i pacjenci. Posiedzenie komisji zakończyło się bez decyzji.

Nafis prowadzi także Centra Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w Łęczycy i Sieradzu oraz Centrum Sercowo-Naczyniowe w Drawsku-Pomorskim.

Nafis należy do Grupy American Heart of Poland, która obejmuje także Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Centrum Kardiologii Józefów, Med Pro, Intercard, Centrum Zdrowego Serca Telcor, I-Kar oraz Uzdrowisko Ustroń.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl/)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ