Ponad 22 mln zł dofinansowania z UE otrzyma pięć szpitali w woj. warmińsko-mazurskim na inwestycje związane z rozwojem specjalistycznych usług medycznych i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Umowy na dofinansowanie projektów służących poprawie jakości opieki medycznej na Warmii i Mazur podpisał z dyrektorami szpitali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Są wśród nich dwa szpitale o znaczeniu wojewódzkim i trzy szpitale powiatowe.

Łączna wartość planowanych nakładów to blisko 37 mln, z czego 22,3 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycje są związane z wyposażeniem placówek w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną, a także rozbudową, modernizacją i dostosowaniem szpitalnej infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie za blisko 5,1 mln zł zostanie utworzony Warmińsko-Mazurski Ośrodek Diagnozowania i Leczenia Rzadkich Chorób Układu Oddechowego. Na inwestycje związane z tym przedsięwzięciem placówka otrzymała ponad 4,2 mln zł dofinansowania.

Ponad 9 mln zł dotacji przyznano Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Olsztynie, gdzie za 10,8 mln zł zostanie przebudowany, zmodernizowany i doposażony w specjalistyczny sprzęt oddział kardiologiczny oraz oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna za ponad 2,9 mln zł (z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie) trafi do Szpitala im. Michała Kajki w Mrągowie. Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu za prawie 12,9 mln zł (2,7 mln zł dofinansowania) rozbuduje i zmodernizuje m.in. blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Budynek szpitala w Olecku zostanie zmodernizowany za blisko 5 mln zł; część pomieszczeń ma być dostosowana do potrzeb kompleksu poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych, zostanie też zakupiona aparatura medyczna. Spółka Olmedica uzyskała na ten cel prawie 3,9 mln zł dofinansowania.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ