PZZ  Herbapol S.A. dołącza do grona użytkowników systemu wspomagającego zarządzanie efektywnością Prophix. Wdrożenie realizują konsultanci wrocławskiej firmy BI-Pro Consulting Group, a jego celem jest m.in. skrócenie oraz usprawnienie procesów budżetowania i analizy biznesowej.

Na mocy podpisanego w grudniu 2017 r. kontraktu, konsultanci firmy BI-Pro przygotują kompletny system do planowania i rozliczania poszczególnych budżetów przychodowych i kosztowych dla całej firmy. Oprócz tego nowe oprogramowanie pozwoli użytkownikom biznesowym Herbapolu Poznań na tworzenie zaawansowanych analiz i raportów o stanie spółki bez konieczności angażowania do tego celu specjalistów z działu IT.

 – Herbapol Poznań to firma z wieloletnim doświadczeniem, bogatymi tradycjami, uznanymi produktami i liczną grupą odbiorców. Jesteśmy świadomi, że dalszy rozwój spółki wymaga zastosowania najnowszych rozwiązań informatycznych oraz  metod zarządzania. Stąd między innymi decyzja o inwestycji w system Prophix. Wybrane przez nas oprogramowanie będzie wykorzystywane do planowania i rozliczania budżetów, tworzenia sprawozdań finansowych spółki, a także będzie ważnym wsparciem w podejmowaniu decyzji biznesowych. Dodatkowo, powstanie kompleksowy system analityczny z możliwością przyszłej jego rozbudowy o nowe obszary, który pozwoli m.in. na śledzenie sytuacji ekonomicznej, np. w odniesieniu do  poszczególnych produktów, rynków zbytu, kanałów dystrybucji. Wszystkie analizy będą dostępne w dowolnie wybranym momencie i dla dowolnie wybranych okresów rozliczeniowych, zintegrowane z systemem raportowania, który, zastąpi dotychczasowe i mniej wydajne narzędzia stosowane w naszej firmie – mówi Tomasz Kaczmarek, członek zarządu PZZ Herbapol SA.

Dlaczego Prophix?

Poszukując właściwego oprogramowania wspomagającego proces budżetowania oraz analiz biznesowych, zwróciliśmy szczególną uwagę na elastyczność Prophixa, dającą ogromne możliwości konfiguracyjne. Zależało nam na uniezależnieniu naszego zespołu ds. controllingu od konsultantów zewnętrznych i działu IT. Ponieważ zapotrzebowanie na informację w wymagającym otoczeniu rynkowym wiąże się z jego szybką dostępnością oraz przy uwzględnieniu różnych zmiennych, stąd tak ważna dla nas łatwość generowania i konfigurowania danych przez naszych specjalistów. Co istotne Prophix to system wykraczający poza typowy Business Intelligence, dlatego wybraliśmy go ze względu na szersze plany jego wykorzystania w przyszłości, zwłaszcza w obszarach zarządzania procesami w Spółce – wyjaśnia Marzena Zujewska, dyrektor finansowy w PZZ  Herbaplol S.A.  

Obecnie trwa etap analizy przedwdrożeniowej mający na celu opracowanie docelowego modelu systemu, a zakończenie projektu planowane jest na  wrzesień 2018 r.

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. należą do najstarszych w Polsce przedsiębiorstw zielarskich. Firma specjalizuje się w produkcji leków OTC i Rx, a także suplementów diety, kosmetyków, i preparatów ziołowych do zaparzania. Do sztandarowych produktów firmy należą m.in. Sylimarol, Urosept, Alax, Tussipect, Aesculan i wiele innych. Oprócz produktów kierowanych do klientów detalicznych, Herbapol Poznań świadczy też szereg innych usług m.in. w zakresie produkcji kontraktowej, sprzedaży ziół, aromatów spożywczych, czy dezynsekcji surowców stosowanych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ