Zakup specjalistycznej aparatury medycznej dla Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w Kielcach odbywa się w ramach projektu finansowanego przez Ministra Zdrowia. Koszt inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

Pieniądze trafiły do największego w regionie ośrodka kardiologicznego, w którym leczone są kompleksowo choroby układu krążenia.

– Mamy świadomość, że choroby układu krążenia i nowotwory to dwie najczęstsze przyczyny śmierci Polaków. Dlatego kładziemy nacisk na profilaktykę, diagnostykę i leczenie tych schorzeń. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach leczy i czuwa nad sercami pacjentów od 5 dekad. Ma ogromne doświadczenie i wspaniałą kadrę. Wierzę, że inwestycja, którą zrealizowano przy wsparciu Funduszy Europejskich przysłuży się pacjentom – mówi wiceminister Janusz Cieszyński.

Dzięki tym środkom będzie możliwy zakup wyposażenia medycznego, które jest niezbędne w codziennym leczeniu chorób serca, a także rehabilitacji kardiologicznej.  Działanie ma na celu prewencję chorób serca, leczenie oraz poprawę jakości życia i funkcjonalności pacjentów, ograniczenie postępów choroby, zmniejszenie śmiertelności wynikającej z chorób układu krążenia.

Red. (źródło: mz.gov.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ