Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna działająca w sektorach ochrony zdrowia, life science oraz zaawansowanych materiałów i technologii, od marca funkcjonuje w nowym biurze w Warszawie. Zmiana wpisuje się w wyjątkowy rok dla całej firmy, która obchodzi 350 lat działalności na świecie.

Merck od początku istnienia poszukuje innowacyjnych rozwiązań nie tylko na poziomie produktów i technologii, ale także w kontekście szeroko rozumianego biznesu i kapitału ludzkiego. W myśl strategii warszawski oddział firmy (Merck Sp. z o.o.) z początkiem marca przeniósł się do nowego biura mieszczącego się w budynku West Station II przy Al. Jerozolimskich 142B.

Naukowo-technologiczny profil firmy zdeterminował wyposażenie nowo zajmowanego biura, w którym jest miejsce na techniczne udogodnienia usprawniające międzyludzką komunikację (nowoczesny open-space z dużą liczbą sal konferencyjnych) i zwiększające efektywność bieżącej pracy (m.in. nowoczesny system rezerwacji sal), a także na proekologiczne (naturalna roślinność, dystrybutory wody zamiast wody butelkowanej) i prozdrowotne (ergonomiczne biurka, zielone strefy komfortu) rozwiązania.

Obiekt biurowy West Station II, w którym mieści się obecne biuro Merck Sp. z o.o., jest usytuowany obok popularnych węzłów i szlaków komunikacyjnych Warszawy, co oprócz nowoczesnego wykończenia, czyni go jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizacją dla firmy zorientowanej na postęp i innowacyjność – informuje Merck.

Merck

Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną, działającą w trzech sektorach, tj. ochrony zdrowia, life-science i zaawansowanych materiałów i technologii. Około 50 tys. pracowników na całym świecie pracuje nad dalszym rozwojem technologii, wydłużających życie pacjentów i poprawiających jego jakość – począwszy od terapii stosowanych w leczeniu raka i stwardnienia rozsianego, nowoczesnych systemów wspierających badania naukowe i tworzenie leków, a skończywszy na produkcji ciekłych kryształów wykorzystywanych w smartfonach i telewizorach LCD. W 2017 r. Merck odnotował przychód ze sprzedaży w wysokości 15,3 mld euro w 66 krajach.

Założona w 1668 r., Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczno-chemiczną. Większościowy udział notowanej na giełdzie grupy należy do rodziny, która założyła firmę. Merck posiada ogólnoświatowe prawa do nazwy i marki Merck. Jedynymi wyjątkami są Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa pod nazwami EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.

Merck w Polsce

Merck prowadzi swoją działalność w Polsce od 1992 r. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie (Merck Sp. z o.o.). Pozostałe dwie spółki mają swoje lokalizacje we Wrocławiu, gdzie znajduje się Centrum Usług Wspólnych (Merck Business Solutions Europe Sp. z o.o.) i Poznaniu (Sigma-Aldrich Sp. z o.o.). Od 2017 r. firma Merck dwukrotnie zdobyła prestiżową certyfikację Top Employer Polska, Top Employer Europe oraz Top Employer Global. Tym samym znajduje się w elitarnym gronie najlepszych i najchętniej wybieranych pracodawców w Polsce oraz Europie, wyróżniających się polityką  zarządzania zasobami ludzkimi.

Red. (źródło: Merck)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ