Od 1 kwietnia 2018 r. stanowisko Dyrektora Generalnego GSK w Polsce obejmuje Nikos Xydias. Będzie odpowiedzialny za rozwój GSK na polskim rynku. Zastąpi Jonathana Sweetinga, który awansował na pozycję Dyrektora Globalnej Franczyzy Leków Oddechowych GSK i został członkiem globalnego zespołu zarządzającego obszarem leków.

Polska jest dla GSK wyjątkowym krajem, w którym od 20 lat konsekwentnie inwestujemy, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju. Jeszcze w tym roku otworzymy nową linię produkcyjną innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu HIV/AIDS. Leki z poznańskiej fabryki będą trafiały do pacjentów na 120 rynków zagranicznych – mówi Nikos Xydias.

Nikos Xydias rozpoczął pracę w GSK w 2003 r. Był m.in. Dyrektorem Finansowym oraz Dyrektorem Rynku Specjalistycznego i Szczepionek w GSK w Grecji. Pracował także w Serbii. W ostatnim czasie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego GSK w Bułgarii. Jest absolwentem Manchester Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra finansów i rachunkowości. 

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ