Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło środki unijne na inwestycję o łącznej wartości ok. 2,6 mln zł na modernizację pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego szpitala wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Dzięki temu poprawić się ma tam jakość i zwiększy dostępność usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.

W siedzibie resortu zdrowia umowę w tej sprawie podpisali Anna Goławska, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia oraz Witold Tomaszewski, p. o. dyrektora szpitala wojewódzkiego w Bełchatowie. Szpital otrzyma 2,22 mln zł ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

SOR w bełchatowskim szpitalu jest jednym z największych oddziałów ratunkowych w województwie łódzkim. W latach poprzednich ze środków unijnych otrzymał między innymi wsparcie finansowe na modernizację lądowiska dla śmigłowców, zakup sprzętu dla SOR oraz termomodernizację.

W ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Ministerstwo Zdrowia podpisało dotychczas umowy o dofinansowanie na wsparcie istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych na niemal 600 mln zł, w tym 424 mln zł stanowią środki unijne.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ