Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło środki unijne na dofinansowanie projektu utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z lądowiskiem w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Dzięki niemal 8,5 mln zł z funduszy europejskich pacjenci zabrzańskiej placówki będą mieli dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia umowę na realizację inwestycji podpisali prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, dr n. med. Mariusz Kazimierz Wójtowicz, oraz Anna Goławska, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia.

Z wykorzystaniem dofinansowania z UE w Zabrzu powstanie szpitalny oddział ratunkowy i lądowisko dla śmigłowców. Pacjenci z zagrożeniem życia szybciej będą mogli być przetransportowani do szpitala, gdzie otrzymają pomoc.

Jest to wyjątkowy i ważny projekt dla całego regionu śląskiego, gdzie brakuje takich jednostek – mówi prezes Mariusz Kazimierz Wójtowicz.

Dotychczas w Programie Infrastruktura i Środowisko podpisano łącznie 141 umów o dofinansowanie na wsparcia istniejących SOR – ich wartość to ponad 500 mln zł. Środki unijne trafiają także na wsparcie nowych SOR, tak jak w projekcie z Zabrza i jest to niemal 95 mln zł.

Red. (źródło: gov.pl/zdrowie)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ