Maciej Kuźmierkiewicz, do tej pory Dyrektor Generalny IQVIA na Polskę oraz kraje bałtyckie, po zmianach w strukturze organizacyjnej firmy, od 1 kwietnia b.r. pełni funkcję Vice President nowo powołanego regionu Europy Wschodniej. Pokieruje on oddziałami IQVIA w kilkunastu krajach.

Nowo utworzony region obejmuje Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię oraz kraje bałtyckie i nadadriatyckie. Jak tłumaczy IQVIA, rekonstrukcja pomoże lepiej dopasować się do sposobu funkcjonowania klientów na tym obszarze oraz podnieść efektywność działań na rzecz uczestników dynamicznego, a przez to wymagającego rynku farmaceutycznego.

Jestem przekonany, że możemy skuteczniej wykorzystać potencjał ekspertyzy oraz unikalnych zasobów IQVIA, jeszcze lepiej dostosowując nasze działania do potrzeb klientów w regionie. Choć obejmuje on rynki pod wieloma względami zróżnicowane, mamy kilka wyzwań uniwersalnych, związanych przede wszystkich z ograniczeniami finansowania i dostępnością terapii, ale też z organizacją badań klinicznych. Skupiamy się na wsparciu klientów i partnerów na ich lokalnych obszarach działania. Wykorzystanie szerokiej i bieżącej wiedzy z wielu rynków regionu jest zaś w tym bardzo pomocne –  ocenia Maciej Kuźmierkiewicz.

Maciej Kuźmierkiewicz dołączył do IQVIA 10 lat temu z firmy doradztwa strategicznego A.T. Kearney, obejmując stanowisko Dyrektora Konsultingu. Odegrał kluczową rolę w rozwoju usług doradczych IQVIA, kierując pracą konsultantów w wielu krajach Europy Wschodniej. Jako Dyrektor Generalny na Polskę, od 2013 r. odpowiada za realizację celów strategicznych oraz finansowych firmy w pełnym zakresie jej działania. Umacnia wizerunek IQVIA jako partnera biznesowego wszystkich podmiotów działających na rynku ochrony zdrowia. Od 2015 r. kieruje również bałtyckimi oddziałami firmy (Litwa, Łotwa, Estonia). Maciej Kuźmierkiewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunkach Zarządzania i Finansów. Ukończył również studia doktoranckie na tej uczelni.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ