Współpraca Philipsa i Uniwersytetu Wiedeńskiego zaowocowała aplikacją Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza z prognozą pylenia, co jest szczególnie istotne dla alergików. Prognoza pokazująca poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy.

Na całym świecie alergiczny nieżyt nosa to najczęstsza, wywoływana przez alergie dolegliwość wieku dziecięcego. Powoduje ona, że dziecko odczuwa zmęczenie, dyskomfort, a nawet złość. Alergie niestety mogą utrudniać dziecku wykonywanie najprostszych czynności. U 61 proc. dzieci w wieku szkolnym chorujących na alergiczny nieżyt nosa występują zaburzenia snu, a dzieci, u których objawy ze strony nosa są tak silne, że ograniczają ich aktywność, mają gorsze stopnie.

 Choć alergicy i ich rodzice nie mają wpływu na jakości powietrza na zewnątrz, mają oni możliwość poprawić stan powietrza w domu i monitorować poziom alergenów na zewnątrz. Dzięki temu dziecko może prowadzić szczęśliwe, normalne życie. Dlatego, przy okazji nadchodzącego Światowego Tygodnia Alergii, organizowanego co roku przez Światową Organizację Alergii (World Allergy Organization), zaprezentowano nowe możliwości sprawowania kontroli nad objawami alergii u dzieci. Dzięki współpracy nawiązanej między firmą Philips i Uniwersytetem Medycznym w Wiedniu, aplikacja Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza i może być stosowana w połączeniu z serią zintegrowanych oczyszczaczy powietrza, generuje obecnie 3-dniową prognozę pylenia.

Dostępna w aplikacji Air Matters prognoza pylenia pokazuje poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni i obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy. Jest ona obecnie dostępna w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja monitoruje stan powietrza w czasie rzeczywistym i pokazuje aktualne poziomy zanieczyszczeń na zewnątrz. Opiera się ona na danych z ponad 10 000 stacji monitorujących z ponad 50 krajów. Aplikacja pozwala także użytkownikowi regulować ustawienia i szybkość pracy oczyszczacza powietrza oraz podaje informacje dotyczące stanu filtra. 

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ