Centrum Medyczne Corten Medic z Radomia realizuje program mobilnej opieki stomatologicznej dla dzieci na terenie województwa mazowieckiego. Świadczenia oferowane w wyposażonym w specjalistyczny sprzęt dentobusie są finansowanie ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jest to program ogólnopolski, mający na celu poprawę dostępu dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych. W ramach programu Ministerstwo Zdrowia kupiło 16 dentobusów, po jednym dla każdego województwa. Środki na zakup dentobusów pochodziły z budżetu państwa i były przewidziane w ustawie o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej.

Ogłoszono konkursy na wykonawców tych świadczeń. Na Mazowszu realizuje je Centrum Medyczne Corten Medic.

Realizacja świadczeń odbywa się na terenie województwa od  6 kwietnia 2018 r, a potrwa do 31 grudnia 2020 r.

Finansowanie działalności dentobusów składa się z miesięcznego ryczałtu, który obejmuje koszty ubezpieczenia pojazdu, eksploatacji, zatrudnienia kierowcy oraz paliwa. W województwie mazowieckim ryczałt taki wynosi 7700 zł. Pozostałe koszty to koszty świadczeń ustalone na 1,02 zł za punkt.

Corten Medic prowadzi placówki w Radomiu – przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33a, a także w Warszawie – przy ulicach Modzelewskiego 58, Makolągwy 21, Kijowskiej 1, Krakowskie Przedmieście 24/26, Etiudy Rewolucyjnej 48, Belgradzkiej 4/U10 oraz Pasaż Ursynowski 9.

Placówki Corten Medic oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne (między innymi w zakresie stomatologii, ginekologii, onkologii, kardiologii czy okulistyki), a także rehabilitację i stomatologię.

Pod koniec 2017 r. Corten Medic otworzył nową salę zabiegową w placówce w Radomiu. Placówka ta oferuje zabiegi okulistyczne dla pacjentów z zaćmą, astygmatyzmem i towarzyszącymi wadami wzroku.

Usługi oferowane przez placówki Corten Medic są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ