Kobiety w to „managerki zdrowia” w polskim gospodarstwie domowym. Organizują lub pomagają organizować procesy leczenia w rodzinie – wynika z badania ARC Rynek i Opinia na temat zwyczajów Polek związanych z organizacją życia zdrowotnego.

Sprawdzono, jaka jest ich ogólna wiedza na temat leczenia oraz jak zarządzają zdrowiem swojej rodziny.  Oto główne wnioski z badania:

  • Kobiety jako „managerki zdrowia” w gospodarstwie domowym organizują lub pomagają organizować procesy leczenia w rodzinie, decydują o sobie, o dzieciach, o mężach czy partnerach
  • Istnieją dwa główne podejścia do leczenia: mało popularne bazowanie wyłącznie na NFZ (9%), bardziej popularne łączenie różnych form korzystania ze służby zdrowia (89%).
  • Jest duża otwartość na porady medyczne na odległość i zainteresowanie platformą internetową (od 31% – pomoc we wskazaniu kroków w leczeniu po potrzebę pomocy w nagłych sytuacjach – 56% badanych); zaledwie 15% odrzuca taką formę.
  • Istnieje widoczna potrzeba organizowania procesów leczenia w przypadku wystąpienia objawów (zaledwie 24% nic nie robi na własną rękę, tylko idzie do lekarza), co przekłada się na otwartość wobec nowych usług;
  • Dużym zainteresowaniem cieszą się metody ułatwiające zarządzanie leczeniem i wspierające szybkość reakcji na problemy zdrowotne;
  • Istnieje większa otwartość na usługę porad medycznych na odległość związana z wyższym wykształceniem, zamieszkaniem w największych miastach oraz z posiadaniem doświadczenia z różnymi formami leczenia.

Kobiety są najbardziej zaangażowane w organizację leczenia we własnej rodzinie – konkludują badacze.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ