Hurtownie farmaceutyczne poinformowały o zamiarze połączenia pod koniec czerwca br. Medicare-Galenica Sp. z o.o. ma być podmiotem przejmującym spółkę Galenica-Nova Sp. z o.o. Hurtownia Medicare-Galenica posiada obecnie 100 proc. udziałów w firmie przejmowanej – w wyniku połączenia przestanie ona istnieć.   

Połączenie zostanie dokonane poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą. Fuzja może nastąpić bez podniesienia kapitału zakładowego, gdyż Medicare-Galenica znajduje się w posiadaniu wszystkich udziałów Galenica-Nova

Medicare-Galenica rozpoczęła swoją działalność w 1991 r. W 1998 r. spółka wzięła udział w konsolidacji regionalnych hurtowni farmaceutycznych. W wyniku tych działań została jednym z założycieli i akcjonariuszem Organizacji Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A.  We wrześniu 2003 r. hurtownia, jako jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziła system zarządzania jakością zgodnie z międzynarodowymi normami ISO 9001.  Obecnie prowadzi biura handlowe w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Tarnowie, Rzeszowie i Warszawie. Dystrybucja odbywa się bezpośrednio z magazynów w Katowicach i Rzeszowie oraz składów logistycznych w Warszawie i Krakowie.

Galenica Nova Sp. z o.o. stworzona została przez farmaceutów na bazie idei polskiego hurtu aptekarskiego sprzed kilkunastu lat, czerpiąc wzorce z bardzo prężnie rozwijających się w Europie hurtowni aptekarskich – czytamy na stronie firmowej. Jest pierwszym w Polsce podmiotem organizującym i prowadzącym grupę aptekarską, posiadającym własną hurtownię farmaceutyczną na potrzeby tej grupy oraz otwartą na współpracę z polskimi niezależnymi aptekami.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ