Portfel zamówień Selvity na 2018 r. przekroczył 97,4 mln zł i jest o 3 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2017 r. Spółka odnotowała wzrost w segmencie usługowym: w drugim kwartale przychody tego segmentu wyniosły 15,9 mln zł i były o 36 proc. wyższe r/r.

Rentowność operacyjna w usługach wzrosła o 304 proc., do 2,3 mln zł. Narastająco po pierwszym półroczu wynik netto grupy wynosi 16,1 mln zł. 

Segment usługowy rozwija się szybciej, niż obiecaliśmy inwestorom. Jesteśmy zadowoleni zarówno z poziomu realizowanych przychodów, jak i efektywności tej części biznesu. Zainteresowanie naszymi usługami rośnie pomimo podniesienia przez nas stawek. Dobre wyniki to również efekt optymalizacji kosztów sprzedaży oraz sprzyjających kursów walutowych – mówi Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel i wiceprezes Selvity.

Zgodnie z założeniami strategii Grupy na lata 2017-2021, w segmencie innowacyjnym kontynuowane są inwestycje w projekty, do których spółka posiada pełne prawa majątkowe. Dotyczy to flagowego projektu SEL120 i mniej zaawansowanych programów. Przyspieszenie realizacji projektów i ich komercjalizacji związane jest ze zwiększeniem nakładów na zespoły naukowców pracujących nad badaniami i rozwojem.

W czerwcu nastąpiło oczekiwane w wyniku podpisanego wcześniej kontraktu przejęcie operacyjne projektu SEL24 przez nabywcę – Grupę Menarini. Kolejne korzyści finansowe Selvity mogą być związane z osiąganiem oczekiwanych kamieni milowych – w pierwszej kolejności awansem leku do II fazy badań klinicznych – informuje Selvita, .

Selvita S.A. jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. przeniosła się na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W ciągu 12 miesięcy notowania spółki wzrosły o prawie 70 proc., a jej kapitalizacja wynosi obecnie 470 mln zł.

Red. 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ