31 sierpnia br. w Gdańsku odbyły się uroczystości otwarcia pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz inauguracji działalności Centrum Sportu GUMed – najnowocześniejszego akademickiego obiektu sportowego na Pomorzu.

Budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) to największa inwestycja realizowana obecnie przez Gdański Uniwersytet Medyczny, której końcowym efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce kompleks medyczny. Środki finansowe na budowę pochodzą głównie z budżetu państwa, który zarezerwował na ten cel ponad 592 mln zł. Koszt budowy z wyposażeniem to ok. 600 mln zł, a zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2020. 

To inwestycja niezwykle ważne dla całego regionu. Cieszy mnie, że tak dobry uniwersytet, jakim jest Gdański Uniwersytet Medyczny, będzie miał nowoczesne centra badawcze i naukowe, między innymi wczesnych faz badania, bo bez nich medycyna nie będzie szła do przodu – mówi minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.  

Z kolei Centrum Sportu GUMed, którego partnerem strategicznym jest Polski Związek Piłki Nożnej, to miejsce aktywnego wypoczynku i integracji studentów i pracowników GUMed, ale także przestrzeń do organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym, spotkań konferencyjnych, targowych czy komercyjnych imprez rozrywkowych.

W ramach inwestycji za 24 mln zł powstała arena sportowa o powierzchni 1100 mkw. i trybunami na ponad 700 miejsc, z boiskami do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, a także sale ćwiczeń do aerobiku, squasha, wschodnich sztuk walki i zapasów.

Red. (źródło: gov.pl/zdrowie)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ