Podczas XXII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Krakowie firma Servier Polska została uhonorowana wyróżnieniem za 25 lat współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym i polskimi kardiologami.

Servier od początku działalności wspiera statutowe inicjatywy towarzystwa związane z działalnością edukacyjną i naukową na rzecz środowiska polskich kardiologów i pacjentów. Jako jedyna firma farmaceutyczna może poszczycić się tak długą współpracą z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym – czytamy w informacji.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne przyznało dotychczas firmie Servier następujące wyróżnienia i tytuły:

  • tytuł „Przyjaciel Polskiej Kardiologii” w latach 1996, 1997, 1998,
  • medal za wieloletnie zasługi na rzecz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w 1999 roku,
  • tytuł „Partner Polskiej Kardiologii” w latach 2002-2017.

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Suresnes, we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Zatrudnia łącznie 21.700 osób w 149 krajach świata. W 2017 r. jej przychody wyniosły 4 mld 152 mln euro. Grupa zamierza inwestować 25 proc. przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem leków odtwórczych) w badania naukowe, a całość zysków w rozwój przedsiębiorstwa. Rozwój Servier opiera się na pięciu kluczowych dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, zaburzenia neuropsychiatryczne, nowotwory i cukrzyca, a także działalności w obszarze wysokiej jakości leków odtwórczych. Oprócz opracowywania nowych leków, Servier oferuje także rozwiązania z obszaru e-zdrowia.

Na polskim rynku firma jest obecna od  1992 r.  Początki  w naszym  kraju to tylko siedmiu pracowników i jeden lek. Dziś Servier Polska zatrudnia ok. 500 wykwalifikowanych pracowników odpowiedzialnych za działalność naukowo-badawczą, produkcję i promocję.

Red. (źródło: Servier)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ