Przedstawiciele spółek podpisali umowę o finalizacji transakcji, w ramach której Aflofarm nabył 100 proc. udziałów Trec Nutrition. Tym samym jedna z największych polskich firm farmaceutycznych przejmuje kontrolę nad spółką produkującą specjalistyczne preparaty dla sportowców. Wcześniej pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Współpraca między firmami ma opierać się na kontynuacji dotychczasowych działań. W planach jest utrzymanie wszystkich marek należących do obu spółek. 

– Zakup Trec otwiera przed nami bardzo duże możliwości w zakresie rozwijania oferty produktów skierowanych do sportowców. Nie wykluczamy też kolejnych akwizycji firm działających w szeroko rozumianej branży zdrowotnej – mówi Jacek Furman, prezes zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Ważnym elementem współpracy ma być rozwój eksportu dzięki synergii działalności. 

Zamierzamy kontynuować dotychczasową działalność w tym obszarze, ale dodatkowo połączymy siły oraz będziemy wymieniać się doświadczeniami w poszukiwaniu nowych rynków i obszarów działalności za granicą. Stąd przed nami seria spotkań, wymiany doświadczeń pomiędzy branżą farmaceutyczną i branżą odżywek dla sportowców, a może nawet wspólnych spotkań z klientami zagranicznymi – mówi Paweł Tomczak, dyrektor rynków zagranicznych w Aflofarmie. 

Trec Nutrition ma nawiązaną współpracę z dystrybutorami z ponad 40 krajów na całym świecie, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji czy Dalekim Wschodzie.

Aflofarm był już wcześniej obecny na rynku odżywek – poprzez parasolową linię produktów dla sportowców Formotiva, która powstała w 2015 r.

Aflofarm jest liderem na rynku leków bez recepty – OTC  w Polsce z takimi markami jak: Neosine, Pulneo, Desmoxan, Diohespan czy Opokan. W swoim portfolio spółka ma leki (na receptę oraz bez recepty), kosmetyki, suplementy diety, a także wyroby medyczne. Aflofarm rozwija się także na rynkach zagranicznych. Obecnie produkty firmy można kupić w 30 krajach na całym świecie.

Trec Nutrition jest polską firmą rodzinną, wyspecjalizowaną w produkcji odżywek dla sportowców, żywności funkcjonalnej i odzieży sportowej. W skład grupy wchodzi również m.in. marka odzieżowa Trec Wear.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ