Ministerstwo Zdrowia przekaże ponad 16,2 mln zł na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz na wsparcie programu rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w województwie podlaskim. W Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku podpisane zostały umowy z przedstawicielami szpitali i uczelni.

Środki przeznaczone dla szpitalnych oddziałów ratunkowych mają służyć szybkiemu i skutecznemu ratowaniu życia pacjentów w sytuacji, gdy ze względu na stan zdrowia wymagają niezwłocznego podjęcia czynności diagnostycznych i leczenia. Fundusze unijne sfinansują głównie aparaturę dla dzieci, które wymagają specjalnego, dostosowanego sprzętu. 

W sumie w województwie podlaskim 6 projektów dotyczy wsparcia szpitalnych oddziałów ratunkowych. Nowa aparatura medyczna trafi do szpitali w Wysokim Mazowieckim, Białymstoku, Grajewie, Suwałkach, Łomży i Łapach. 

Umowy dotyczące dofinansowania na SOR zostały podpisane z podmiotami:

  • Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem,
  • Uniwersytet Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku, 
  • Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. 

Ponadto zawarto umowę na dofinansowanie o wartości ponad 9,7 mln zł z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Łapach – na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Łączna wartość podpisanych umów na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych wynosi ponad 15,5 mln zł.

Red. (źródło: gov.pl/zdrowie)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ