Ministerstwo Zdrowia przekaże blisko 4 mln złotych na szpitalne oddziały ratunkowe oraz na stypendia dla pielęgniarek w województwie świętokrzyskim. Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podpisał 5 umów o dofinansowanie w ramach dwóch inicjatyw: „Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe” i „Wsparcie na starcie! – program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa”. 

Pojawiła się możliwość dofinansowania sprzętu dedykowanego określonej grupie pacjentów, w tym przypadku dzieciom. Wsparcie trafi do jednostek lokalnych, które są najbliżej pacjenta i których często nie stać na zakup aparatury przeznaczonej dla dzieci – mówi Sławomir Gadomski. 

Środki przeznaczone dla szpitalnych oddziałów ratunkowych mają służyć szybkiemu i skutecznemu ratowaniu życia pacjentów w sytuacjach wymagających niezwłocznego podjęcia czynności diagnostycznych i leczenia. Fundusze unijne sfinansują głównie aparaturę dla dzieci, które potrzebują specjalnego, dostosowanego sprzętu. W województwie świętokrzyskim nowa aparatura medyczna trafi do szpitali w: Kielcach, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Podpisane umowy na łączną kwotę prawie 1,5 mln zł dotyczą doposażenia SOR-ów czterech szpitali:

  • Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach,
  • Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej, 
  • Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, 
  • Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.

Red. (źródło: 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ