Polpharma, lider polskiego rynku farmaceutycznego, oraz SIFI, wiodąca włoska firma w dziedzinie rozwoju i sprzedaży produktów okulistycznych, ogłosiły strategiczne partnerstwo handlowe na terenie Europy. Podpisana umowa ma na celu wzmocnienie i rozszerzenie oferty produktów okulistycznych.

Współpraca, która ma przyśpieszyć wzrost obu firm, dotyczy takich obszarów terapeutycznych, jak jaskra i zespół suchego oka. Jaskra jest drugą najczęstszą przyczyną ślepoty. Znacząco przyczynia się do osłabienia wzroku, wpływając na zdrowie ponad 60 milionów osób na całym świecie. To podstępna choroba, która jest często diagnozowana dopiero wtedy, kiedy zmiany w oku osiągną zaawansowane stadium. Około 50% badanych nie wie, że ma jaskrę, jednak wczesna diagnoza i właściwe leczenie pozwalają na skuteczną kontrolę tej choroby.

Zespół suchego oka jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt pacjentów u okulistów, dotyka co najmniej 344 mln osób na świecie i narasta także wśród dzieci i nastolatków. Światowa Organizacja Zdrowia określiła zespół suchego oka jako jeden z najbardziej niedocenianych i niesłusznie ignorowanych problemów zdrowotnych obecnych czasów.

W ramach I etapu współpracy Polpharma sprzedała firmie SIFI licencje na 2 produkty stosowane w terapii jaskry, z kolei SIFI sprzedało Polpharmie licencje na 3 wyroby medyczne stosowane w zespole suchego oka.

Dzięki strategicznemu partnerstwu z firmą SIFI, Polpharma poszerzy swoje obecne portfolio okulistyczne o nowatorskie produkty specjalistyczne, które są unikalne na polskim rynku. Ich skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów cierpiących na zespół suchego oka i znakomity początek naszej współpracy z SIFI, która – mamy nadzieję – obejmie również inne obszary w przyszłości – mówi Markus Sieger, prezes zarządu Polpharmy. 
Umowa cross-licencyjna z Polpharmą jest ważnym krokiem naprzód w realizacji naszej strategii rozwoju biznesu. Wymiana praw handlowych do nowoczesnych produktów na różnych rynkach, pozwoli SIFI na  przyśpieszenie  międzynarodowego  wzrostu,  umożliwiając szybszy dostęp pacjentom do bogatej gamy produktów okulistycznych na kluczowych rynkach – ocenia Fabrizio Chines, prezes SIFI. 

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jedną z wiodących firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Portfolio producenta obejmuje ok. 700 produktów (na receptę, bez recepty i stosowanych w lecznictwie szpitalnym). Główne specjalizacje Grupy Polpharma to: kardiologia, neurologia, gastroenterologia i okulistyka. Firma inwestuje w zaawansowane technologie i produkty difficult to make w dziedzinie leków generycznych, a także w nowe rozwiązania cyfrowe służące pacjentom. Polpharma jest także największym polskim inwestorem w sektorze biotechnologii – w zakresie rozwoju i produkcji leków biologicznych oraz atrakcyjne portfolio 6 produktów biorównoważnych. 

SIFI jest wiodącą włoską firmą w dziedzinie okulistyki, z ponad 80-letnim doświadczeniem w leczeniu chorób oczu. SIFI opracowuje, wytwarza i sprzedaje innowacyjne produkty specjalistyczne, wyroby chirurgiczne i wyroby medyczne. Prowadzi swoją działalność we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Rumunii i w Meksyku, a siedziba firmy znajduje się w Katanii, na Sycylii. SIFI zatrudnia ok. 370 pracowników. Od czerwca 2015 r. wspierana jest w ekspansji międzynarodowej i rozwoju strategii produktowej przez fundusz private equity 21 Investimenti.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ