BioMaxima S.A., notowany na NewConnect polski producent podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro, zaprezentuje wersję analizatora biochemicznego BM 300. Termin wdrożenia do produkcji aparatu to pierwszy kwartał 2019 r.

BioMaxima zakończyła prace projektowe i wdrożeniowe modelu aparatu biochemicznego BM 300, oferującego wyższą wydajność niż aparat BM 200, a także dysponuje stacją do mycia kuwet. BM 300 jest systemem zamkniętym. Obecnie aparat jest w fazie wewnętrznych badań laboratoryjnych oraz równolegle jest testowany w zakresie bezpieczeństwa elektromagnetycznego i elektrycznego. W listopadzie br. zostanie przekazany do zewnętrznego laboratorium klinicznego w celu przeprowadzenia ostatecznych badań klinicznych. Planowany termin wdrożenia do produkcji został przewidziany na pierwszy kwartał 2019 r.

Spółka planuje premierę aparatu w pełni funkcjonalnej wersji dla dystrybutorów zagranicznych podczas międzynarodowej wystawy medycznej Medica, odbywającej się w Dusseldorfie w Niemczech w dniach 12-15 listopada 2018 r. Na stoisku zademonstrowane zostaną urządzania BM 300 oraz BM 200.  Będzie to ważne wydarzenie, które powinno pozwolić nawiązać nowe relacje biznesowe pozyskać nowe kontrakty – informuje dla spółka. Istotnym atutem oferty ma być możliwość zaproponowania potencjalnym odbiorcom obu modeli BM 200 oraz BM 300 w systemie OEM, co może skutkować dynamicznym wzrostem popytu i w przyszłości przełożyć się na osiągnięcie efektów skali.

Pierwszych rezultatów sprzedażowych nowych aparatów BM 200 zarówno w kraju, jak i za granicą, spodziewamy się jeszcze w tym roku. Liczymy również na bezpośrednio związany z tym wzrost sprzedaży w zakresie odczynników – ocenia Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Targi Medica to największe międzynarodowe wydarzenie dla całej branży medycznej. Co roku uczestniczy w nich ponad 5.000 wystawców z całego świata prezentując swoje produkty, systemy oraz technologie. Liczba odwiedzających targi Medica profesjonalistów rok rocznie przekracza 125 tys.

Oprócz działań na rynkach zagranicznych związanych z aparatem BM 300 BioMaxima planuje również instalacje tych urządzeń w laboratoriach krajowych, stawiając przede wszystkim na średnie laboratoria prywatne, ale też duże placówki medyczne poszukujące aparatów zapasowych gwarantujących bezpieczeństwo i ciągłość badań, oraz laboratoria diagnostyki weterynaryjnej, które coraz mocniej zarysowują swoją obecność w diagnostyce laboratoryjnej.

Aparaty biochemiczne o wydajności 200-300 testów na godzinę są jednymi z najbardziej uniwersalnych sprzedażowo urządzeń diagnostyki biochemicznej, ponieważ mogą one znaleźć zastosowanie zarówno w małych, średnich oraz w dużych laboratoriach, jako zabezpieczenie ciągłości badań – czytamy w komunikacie spółki.

Spółka zdefiniowała docelowy rynek odbiorców, który obejmuje m.in. 600-800 laboratoriów publicznych oraz 300-400 laboratoriów prywatnych w Polsce, a także rynki eksportowe, czyli aktywnych klientów BioMaxima S.A. z ponad 60 krajów w tym w Rumunii, gdzie ma własną spółkę handlową.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ