Z początkiem listopada Servier Polska zostało członkiem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego. Decyzja o przystąpieniu do Związku jest naturalną konsekwencją wieloletniego zaangażowania inwestycyjnego firmy w Polsce, w szczególności w zakresie produkcji leków – informuje koncern.

Dziś niemal 100 proc. opakowań leków, które trafiają do polskich pacjentów, wytwarzanych jest w warszawskim zakładzie Servier – Anpharm, piątym co do wielkości zakładem firmy na świecie. W Warszawie działa również Międzynarodowe Centrum Badań Klinicznych, które prowadzi i koordynuje projekty badawcze realizowane w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Polska jest dla Servier jednym ze strategicznych rynków i miejscem znaczących inwestycji. Jesteśmy tu obecni od ponad ćwierć wieku a od 21 lat zapewniamy pacjentom dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznych i dostępnych cenowo produktów leczniczych. Każdego dnia korzysta z nich ponad milion pacjentów. Jako partner polskiej gospodarki mamy nadzieję, że wspólnie z PZPPF i innymi, zrzeszonymi w Związku firmami, będziemy tworzyć warunki dla dalszego rozwoju krajowej branży farmaceutycznej – Joanna Drewla, Dyrektor Generalna Servier Polska.

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Suresnes, we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Zatrudnia łącznie 21,7 tys. osób w 149 krajach świata. W 2017 r. jej przychody wyniosły 4,152 mld euro. Grupa inwestuje 25 proc. przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem leków odtwórczych) w badania naukowe, a całość zysków w rozwój przedsiębiorstwa. Działalność innowacyjna prowadzona jest pięciu kluczowych dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, zaburzenia neuropsychiatryczne, nowotwory i cukrzyca, a także działalności w obszarze wysokiej jakości leków odtwórczych. Oprócz opracowywania nowych leków, Servier oferuje także rozwiązania z obszaru e-zdrowia.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ