BioMaxima S.A., notowany na NewConnect polski producent podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro, dokonała zgłoszenia analizatora biochemicznego BM 300 w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce. Przy braku zastrzeżeń ze strony Urzędu, spółka będzie mogła zacząć wprowadzać ten aparat do obrotu na rynku polskim oraz europejskim.

Firma zakończyła prace projektowe i wdrożeniowe nad urządzeniem. Po 14 dniach od dokonania zgłoszenia, jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń ze strony URPL, BioMaxima S.A. będzie mogła wprowadzać analizator BM 300 do obrotu na polskim oraz europejskim rynku, a także rozpocząć procedurę zgłoszeniową lub rejestracyjną w krajach, w których jest to wymagane.

Docelowy rynek dla tego urządzenia zdefiniowaliśmy jako kilkadziesiąt rynków eksportowych, w tym odbiorcy OEM, oraz kilkaset laboratoriów w Polsce, zarówno publicznych, jak i prywatnych – mówi Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaxima S.A.

Premiera w pełni funkcjonalnej wersji analizatora biochemicznego BM 300 dla dystrybutorów zagranicznych miała miejsce w trakcie międzynarodowej wystawy Medica w Niemczech. Analizator BM 300 jest systemem zamkniętym. Oferuje wyższą wydajność niż aparat BM 200, dysponuje także stacją do mycia kuwet. Planowany termin wdrożenia do produkcji to I kw. 2019 r.

Aparaty BM 200 i BM 300 to bardzo „elastyczne” produkty, które mogą znaleźć odbiorców w małych i średnich laboratoriach, a także w tych większych jako backup, ponieważ posiadają wszystkie zalety dużych aparatów m.in. random access, chłodzony pokład odczynnikowy, małe zużycie odczynników oraz opcjonalne zastosowanie modułu ISE. Do głównych zalet naszych nowych urządzeń zaliczamy szeroki panel wykonywanych badań, niskie koszty eksploatacji, możliwość podłączenia do systemu LIS, a także ergonomiczny układ wykorzystujący niewielką powierzchnię roboczą, której w laboratoriach często brakuje – wyjaśnia Łukasz Urban.

BioMaxima S.A. to polska firma działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka zajmuje się również dystrybucją produktów uznanych światowych firm diagnostycznych, jak Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog, Accelerate Diagnostics, Inc. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ