Sieć PZU Zdrowie powiększyła się o kolejną spółkę medyczną. Ubezpieczyciel nabył 100 proc. udziałów w zlokalizowanej w Tarnowie Alergo-Med Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, która na lokalnym rynku działa od 18 lat.

Nowy podmiot PZU Zdrowie to ośrodek konsultacyjno-diagnostyczny, który zatrudnia doświadczonych lekarzy specjalistów i cieszy się dobrą renomą wśród pacjentów w regionie, udzielając ponad 30 tys. porad specjalistycznych rocznie.

W ramach tarnowskiej spółki działają dwie placówki medyczne, oferujące konsultacje lekarskie w takich specjalnościach, jak alergologia, endokrynologia, pulmonologia, pediatria, neonatologia, dermatologia, laryngologia, ortopedia, chirurgia ogólna i dziecięca.

W placówkach dostępne są badania diagnostyczne: endoskopia, polisomnografia, USG dla dorosłych i dzieci, a także badania z zakresu medycyny pracy, zabiegi okulistyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Z oferty Alergo-Med mogą skorzystać zarówno posiadacze Opieki Medycznej PZU, pacjenci korzystający zarówno z usług indywidualnie, jak i ze świadczeń w ramach NFZ.

Poprzez zakup tarnowskiej spółki PZU Zdrowie rozbudowuje sieć własną w rejonie Małopolski. W Krakowie działa już Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Kotlarska, a w Oświęcimiu przejęta na początku 2019 r. placówka SZOZ Multimed.

PZU Zdrowie jest operatorem medycznym z własną siecią, do której należy obecnie ponad 60 placówek. Ponadto współpracuje z przeszło 2,1 tys. punktów partnerskich w 500 miastach w Polsce oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

Red. (źródło:medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ