Roche, globalna firma w dziedzinie biotechnologii, podpisała z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii umowę o strategicznej współpracy w dziedzinie nowych technologii. Celem porozumienia jest wspieranie rozwoju innowacji w obszarze farmacji, biotechnologii i bioinformatyki w Polsce.

Koncern Roche zadeklarował utworzenie w naszym kraju działu Procurement Hub, obsługującego całą Grupę, w którym zatrudnienie znajdą najlepsi specjaliści i menadżerowie. Ponadto firma będzie corocznie zwiększała fundusze na rozwój Globalnego Centrum Usług Informatycznych Roche w Warszawie i Poznaniu.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wdrażając Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wspiera firmy, które planują realizację innowacyjnych projektów w Polsce. Celem obu stron jest stymulowanie rozwoju nowoczesnych technologii oraz wiedzy w kluczowych dla polskiej gospodarki obszarach, jak farmacja, biotechnologia, IT oraz zarządzanie.

Sygnatariusze deklaracji podkreślają, że inwestycje związane z innowacyjnością i technologiami firmy Roche rozwijane są w Polsce już od wielu lat, a centra kompetencyjne mieszczące się w naszym kraju mają realny wpływ na funkcjonowanie globalnych struktur firmy.

Już wkrótce otwieramy w Warszawie Procurement HUB, które będzie obsługiwać zamówienia składane przez naszą firmę w całej Europie. Zajmie się tym zespół liczący początkowo 100 specjalistów, który sukcesywnie będzie rozwijany – mówi Wiktor Janicki, dyrektor generalny Roche Polska.

Jak informuje, Roche planuje kolejne inwestycje w Polsce, a dzięki temu porozumieniu Polska zyskuje szanse na ciekawe i innowacyjne inwestycje.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ